CTS-Frequency Controls 445C23B25M00000
Part No.:
445C23B25M00000
Description:
CRYSTAL 25.0000MHZ 13PF SMD
Shipping
445C23B25M00000 Information
Frequency:
25 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
13pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
40 Ohms
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.053" (1.35mm)