CTS-Frequency Controls 445A31G12M00000
Part No.:
445A31G12M00000
Description:
CRYSTAL 12.0000MHZ 30PF SMD
Shipping
445A31G12M00000 Information
Frequency:
12 MHz
Frequency Stability:
±10ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
30pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
50 Ohms
Operating Temperature:
-10°C ~ 60°C
Size / Dimension:
0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):
0.053" (1.35mm)