CTS-Frequency Controls 425F11K032M0000
Part No.:
425F11K032M0000
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
CRYSTAL 32.0000MHZ 8PF SMD
Shipping
425F11K032M0000 Information
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
Series:
425
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
32 MHz
Frequency Stability:
±10ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
8pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
80 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)