CTS-Frequency Controls 425F11K018M4320
Part No.:
425F11K018M4320
Description:
CRYSTAL 18.4320MHZ 8PF SMD
Shipping
425F11K018M4320 Information
Frequency:
18.432 MHz
Frequency Stability:
±10ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
8pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
100 Ohms
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)