CTS-Frequency Controls 425F11A025M0000
Part No.:
425F11A025M0000
Description:
CRYSTAL 25.0000MHZ 10PF SMD
Shipping
425F11A025M0000 Information
Frequency:
25 MHz
Frequency Stability:
±10ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
10pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
80 Ohms
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)