CTS-Frequency Controls 425F11A024M5760
Part No.:
425F11A024M5760
Description:
CRYSTAL 24.5760MHZ 10PF SMD
Shipping
425F11A024M5760 Information
Frequency:
24.576 MHz
Frequency Stability:
±10ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
10pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
80 Ohms
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max):
0.026" (0.65mm)