Delevan 4232R-681F
Part No.:
4232R-681F
Description:
FIXED IND 680NH 312MA 1.25OHM SM
Shipping
4232R-681F Information
Type:
Wirewound
Material - Core:
Phenolic
Inductance:
680 nH
Tolerance:
±1%
Current Rating (Amps):
312 mA
DC Resistance (DCR):
1.25Ohm Max
Q @ Freq:
15 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
110MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Size / Dimension:
0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.101" (2.57mm)