Delevan 4232R-391G
Part No.:
4232R-391G
Description:
FIXED IND 390NH 380MA 840MOHM SM
Shipping
4232R-391G Information
Type:
Wirewound
Material - Core:
Phenolic
Inductance:
390 nH
Tolerance:
±2%
Current Rating (Amps):
380 mA
DC Resistance (DCR):
840mOhm Max
Q @ Freq:
17 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
180MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Size / Dimension:
0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.101" (2.57mm)