Delevan 4232R-333G
Part No.:
4232R-333G
Description:
FIXED IND 33UH 150MA 9.2 OHM SMD
Shipping
4232R-333G Information
Inductance:
33 µH
Tolerance:
±2%
Current Rating (Amps):
150 mA
DC Resistance (DCR):
9.2Ohm Max
Q @ Freq:
30 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant:
13MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
2.5 MHz
Size / Dimension:
0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.101" (2.57mm)