Delevan 4232R-332F
Part No.:
4232R-332F
Description:
FIXED IND 3.3UH 399MA 1.3OHM SMD
Shipping
4232R-332F Information
Inductance:
3.3 µH
Tolerance:
±1%
Current Rating (Amps):
399 mA
DC Resistance (DCR):
1.3Ohm Max
Q @ Freq:
30 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:
47MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
7.9 MHz
Size / Dimension:
0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.101" (2.57mm)