Delevan 4232R-331F
Part No.:
4232R-331F
Description:
FIXED IND 330NH 400MA 760MOHM SM
Shipping
4232R-331F Information
Inductance:
330 nH
Tolerance:
±1%
Current Rating (Amps):
400 mA
DC Resistance (DCR):
760mOhm Max
Q @ Freq:
17 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
200MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Size / Dimension:
0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.101" (2.57mm)