Delevan 4232R-182G
Part No.:
4232R-182G
Description:
FIXED IND 1.8UH 434MA 1.1OHM SMD
Shipping
4232R-182G Information
Type:
Drum Core, Wirewound
Material - Core:
Iron
Inductance:
1.8 µH
Tolerance:
±2%
Current Rating (Amps):
434 mA
DC Resistance (DCR):
1.1Ohm Max
Q @ Freq:
30 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:
65MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
7.9 MHz
Size / Dimension:
0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.101" (2.57mm)