Delevan 4232R-103G
Part No.:
4232R-103G
Manufacturer:
Delevan
Category:
Fixed Inductors
Package:
2-SMD
Description:
FIXED IND 10UH 220MA 4.3 OHM SMD
Shipping
4232R-103G Information
Manufacturer:
Delevan
Series:
4232R
Package/Case:
2-SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Drum Core, Wirewound
Material - Core:
Iron
Inductance:
10 µH
Tolerance:
±2%
Current Rating (Amps):
220 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
4.3Ohm Max
Q @ Freq:
30 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:
20MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
7.9 MHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.138" L x 0.105" W (3.51mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.101" (2.57mm)