CTS-Frequency Controls 416F38423CKR
Part No.:
416F38423CKR
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
Category:
Crystals
Package:
4-SMD, No Lead
Description:
CRYSTAL 38.4000MHZ 8PF SMD
Shipping
416F38423CKR Information
Manufacturer:
CTS-Frequency Controls
Series:
416
Package/Case:
4-SMD, No Lead
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
MHz Crystal
Frequency:
38.4 MHz
Frequency Stability:
±30ppm
Frequency Tolerance:
±20ppm
Load Capacitance:
8pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
60 Ohms
Operating Mode:
Fundamental
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Ratings:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max):
0.018" (0.45mm)