CTS-Frequency Controls 416F38411AAR
Part No.:
416F38411AAR
Description:
CRYSTAL 38.4000MHZ 10PF SMD
Shipping
416F38411AAR Information
Frequency:
38.4 MHz
Frequency Stability:
±10ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
Load Capacitance:
10pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
60 Ohms
Operating Temperature:
-10°C ~ 60°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max):
0.018" (0.45mm)