CTS-Frequency Controls 416F3741XASR
Part No.:
416F3741XASR
Description:
CRYSTAL 37.4000MHZ SERIES SMD
Shipping
416F3741XASR Information
Frequency:
37.4 MHz
Frequency Stability:
±15ppm
Frequency Tolerance:
±10ppm
ESR (Equivalent Series Resistance):
60 Ohms
Operating Temperature:
-10°C ~ 60°C
Size / Dimension:
0.063" L x 0.047" W (1.60mm x 1.20mm)
Height - Seated (Max):
0.018" (0.45mm)