CTS-Frequency Controls 403C35E27M00000
Part No.:
403C35E27M00000
Description:
CRYSTAL 27.0000MHZ 20PF SMD
Shipping
403C35E27M00000 Information
Frequency:
27 MHz
Frequency Stability:
±50ppm
Frequency Tolerance:
±30ppm
Load Capacitance:
20pF
ESR (Equivalent Series Resistance):
60 Ohms
Operating Temperature:
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension:
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):
0.031" (0.80mm)