3G4NEVL.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | 3G4NEVL |
| Manufacturer | Renaissance |
| Series | - |
| Package/Case | Module |
| Packaging | Tray |
| Product Status | Active |
| Type | Circulator |
| Frequency | 1.73 GHz ~ 1.875 GHz |
| Isolation | 20dB |
| Power - Average Forward | 250 W |
| Insertion Loss | 0.3dB |
| VSWR | 1.22 |
| Connector Type | SMT |
| Supplier Device Package | Module |
The following parts include "3G4NEVL" in Silicon Labs 3G4NEVL.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.