0735912042.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | 0735912042 |
| Manufacturer | Molex |
| Series | 73591 |
| Package/Case | Module |
| Packaging | Tape & Reel (TR) |
| Product Status | Active |
| Type | Circulator |
| Frequency | 5.15 GHz ~ 5.925 GHz |
| Isolation | 20dB |
| Power - Average Forward | 50 W |
| Insertion Loss | 0.35dB |
| VSWR | - |
| Connector Type | - |
| Supplier Device Package | - |
The following parts include "0735912042" in Silicon Labs 0735912042.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.