Vishay Sprague 39D957G025FP7
Part No.:
39D957G025FP7
Description:
CAP ALUM 950UF 25V AXIAL TH
Shipping
39D957G025FP7 Information
Capacitance:
950 µF
Tolerance:
-10%, +75%
Voltage - Rated:
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
Lifetime @ Temp.:
500 Hrs @ 85°C
Operating Temperature:
-20°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.634" Dia x 2.642" L (16.10mm x 67.10mm)