Vishay Sprague 39D886F150JE6
Part No.:
39D886F150JE6
Description:
CAP ALUM 88UF 150V AXIAL TH
Shipping
39D886F150JE6 Information
Capacitance:
88 µF
Tolerance:
-10%, +50%
Voltage - Rated:
150 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
Lifetime @ Temp.:
500 Hrs @ 85°C
Operating Temperature:
-20°C ~ 85°C
Size / Dimension:
1.012" Dia x 1.142" L (25.70mm x 29.00mm)