Vishay Sprague 39D857G075HS6
Part No.:
39D857G075HS6
Description:
CAP ALUM 850UF 75V AXIAL TH
Shipping
39D857G075HS6 Information
Capacitance:
850 µF
Tolerance:
-10%, +75%
Voltage - Rated:
75 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
Lifetime @ Temp.:
500 Hrs @ 85°C
Operating Temperature:
-20°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.886" Dia x 3.142" L (22.50mm x 79.80mm)