Vishay Sprague 39D857G030GL6
Part No.:
39D857G030GL6
Description:
CAP ALUM 850UF 30V AXIAL TH
Shipping
39D857G030GL6 Information
Capacitance:
850 µF
Tolerance:
-10%, +75%
Voltage - Rated:
30 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
Lifetime @ Temp.:
500 Hrs @ 85°C
Operating Temperature:
-20°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.760" Dia x 2.142" L (19.30mm x 54.40mm)