Vishay Sprague 39D787F100JT6
Part No.:
39D787F100JT6
Description:
CAP ALUM 780UF 100V AXIAL TH
Shipping
39D787F100JT6 Information
Capacitance:
780 µF
Tolerance:
-10%, +50%
Voltage - Rated:
100 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
Lifetime @ Temp.:
500 Hrs @ 85°C
Operating Temperature:
-20°C ~ 85°C
Size / Dimension:
1.012" Dia x 3.642" L (25.70mm x 92.50mm)