Vishay Sprague 39D607G030JE6
Part No.:
39D607G030JE6
Description:
CAP ALUM 600UF 30V AXIAL TH
Shipping
39D607G030JE6 Information
Capacitance:
600 µF
Tolerance:
-10%, +75%
Voltage - Rated:
30 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
Lifetime @ Temp.:
500 Hrs @ 85°C
Operating Temperature:
-20°C ~ 85°C
Size / Dimension:
1.012" Dia x 1.142" L (25.70mm x 29.00mm)