Vishay Sprague 39D606F100GE6
Part No.:
39D606F100GE6
Description:
CAP ALUM 60UF 100V AXIAL TH
Shipping
39D606F100GE6 Information
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Capacitance:
60 µF
Tolerance:
-10%, +50%
Voltage - Rated:
100 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
Lifetime @ Temp.:
500 Hrs @ 85°C
Operating Temperature:
-20°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.760" Dia x 1.142" L (19.30mm x 29.00mm)