Vishay Sprague 39D357F150JP6
Part No.:
39D357F150JP6
Description:
CAP ALUM 350UF 150V AXIAL TH
Shipping
39D357F150JP6 Information
Capacitance:
350 µF
Tolerance:
-10%, +50%
Voltage - Rated:
150 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
Lifetime @ Temp.:
500 Hrs @ 85°C
Operating Temperature:
-20°C ~ 85°C
Size / Dimension:
1.012" Dia x 2.642" L (25.70mm x 67.10mm)