Vishay Sprague 39D257G075JE6
Part No.:
39D257G075JE6
Description:
CAP ALUM 250UF 75V AXIAL TH
Shipping
39D257G075JE6 Information
Product Status:
Discontinued at Digi-Key
Capacitance:
250 µF
Tolerance:
-10%, +75%
Voltage - Rated:
75 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
Lifetime @ Temp.:
500 Hrs @ 85°C
Operating Temperature:
-20°C ~ 85°C
Size / Dimension:
1.012" Dia x 1.142" L (25.70mm x 29.00mm)