Vishay Sprague 39D157F100FP6
Part No.:
39D157F100FP6
Description:
CAP ALUM 150UF 100V AXIAL TH
Shipping
39D157F100FP6 Information
Capacitance:
150 µF
Tolerance:
-10%, +50%
Voltage - Rated:
100 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
Lifetime @ Temp.:
500 Hrs @ 85°C
Operating Temperature:
-20°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.634" Dia x 2.642" L (16.10mm x 67.10mm)