Vishay Sprague 39D128G063HP7
Part No.:
39D128G063HP7
Description:
CAP ALUM 1200UF 63V AXIAL TH
Shipping
39D128G063HP7 Information
Capacitance:
1200 µF
Tolerance:
-10%, +75%
Voltage - Rated:
63 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
Lifetime @ Temp.:
500 Hrs @ 85°C
Operating Temperature:
-20°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.886" Dia x 2.642" L (22.50mm x 67.10mm)