Vishay Sprague 39D127F150GL6
Part No.:
39D127F150GL6
Description:
CAP ALUM 120UF 150V AXIAL TH
Shipping
39D127F150GL6 Information
Capacitance:
120 µF
Tolerance:
-10%, +50%
Voltage - Rated:
150 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
Lifetime @ Temp.:
500 Hrs @ 85°C
Operating Temperature:
-20°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.760" Dia x 2.142" L (19.30mm x 54.40mm)