Vishay Sprague 39D107F075EL7
Part No.:
39D107F075EL7
Description:
CAP ALUM 100UF 75V AXIAL TH
Shipping
39D107F075EL7 Information
Capacitance:
100 µF
Tolerance:
-10%, +50%
Voltage - Rated:
75 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
Lifetime @ Temp.:
500 Hrs @ 85°C
Operating Temperature:
-20°C ~ 85°C
Size / Dimension:
0.512" Dia x 2.142" L (13.00mm x 54.40mm)