Vishay Sprague 34D457H035HL6
Part No.:
34D457H035HL6
Description:
CAP ALUM 450UF 450V AXIAL TH
Shipping
34D457H035HL6 Information
Capacitance:
450 µF
Tolerance:
-10%, +100%
Voltage - Rated:
450 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
4Ohm
Ripple Current @ Low Frequency:
1.6 A @ 120 Hz
Size / Dimension:
0.875" Dia x 2.125" L (22.22mm x 53.98mm)