Vishay Sprague 34D107G030EJ6A
Part No.:
34D107G030EJ6A
Manufacturer:
Vishay Sprague
Category:
Aluminum Electrolytic Capacitors
Package:
Description:
CAP ALUM 100UF 30V AXIAL TH
Shipping
34D107G030EJ6A Information
Manufacturer:
Vishay Sprague
Package/Case:
Series:
34D
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Capacitance:
100 µF
Tolerance:
-10%, +75%
Voltage - Rated:
30 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
4.25Ohm
Lifetime @ Temp.:
Operating Temperature:
Polarization:
Polar
Ratings:
Applications:
General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency:
431 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:
Impedance:
Lead Spacing:
Size / Dimension:
0.500" Dia x 1.625" L (12.70mm x 41.28mm)