E-T-A 3130-F120-P7T1-W29AB7-2.5A
Part No.:
3130-F120-P7T1-W29AB7-2.5A
Description:
CIR BRKR THRM 2.5A 250VAC 50VDC
Shipping
3130-F120-P7T1-W29AB7-2.5A Information
Series:
3130-F
Product Status:
Obsolete
Current Rating (Amps):
2.5A
Voltage Rating - AC:
250 V
Voltage Rating - DC:
50 V
Actuator Type:
Rocker
Number of Poles:
2
Illumination:
White
Illumination Voltage (Nominal):
185 ~ 275V