E-T-A 3130-F120-P7T1-W14QR6-1.2A
Part No.:
3130-F120-P7T1-W14QR6-1.2A
Description:
CIR BRKR THRM 1.2A 250VAC/50VDC
Shipping
3130-F120-P7T1-W14QR6-1.2A Information
Series:
3130
Current Rating (Amps):
1.2A
Voltage Rating - AC:
250 V
Voltage Rating - DC:
50 V
Actuator Type:
Rocker
Number of Poles:
2
Illumination:
Red
Illumination Voltage (Nominal):
90V