E-T-A 3130-F120-P7T1-W14QR6-12A
Part No.:
3130-F120-P7T1-W14QR6-12A
Manufacturer:
E-T-A
Category:
Circuit Breakers
Package:
Description:
CIR BRKR THRM 12A 250VAC/50VDC
Shipping
3130-F120-P7T1-W14QR6-12A Information
Manufacturer:
E-T-A
Series:
3130
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Thermal
Current Rating (Amps):
12A
Voltage Rating - AC:
250 V
Voltage Rating - DC:
50 V
Actuator Type:
Rocker
Number of Poles:
2
Illumination:
Red
Illumination Voltage (Nominal):
90V