E-T-A 3120-N321-P7T1-W14DR3-20A
Part No.:
3120-N321-P7T1-W14DR3-20A
Manufacturer:
E-T-A
Category:
Circuit Breakers
Package:
Description:
CIR BRKR THERM SWITCH 2P
Shipping
3120-N321-P7T1-W14DR3-20A Information
Manufacturer:
E-T-A
Series:
3120-N
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Thermal
Current Rating (Amps):
20A
Voltage Rating - AC:
415 V
Voltage Rating - DC:
50 V
Actuator Type:
Rocker
Number of Poles:
2
Illumination:
Red
Illumination Voltage (Nominal):
115V