Vishay Sprague 30D226M025BA2T
Part No.:
30D226M025BA2T
Manufacturer:
Vishay Sprague
Category:
Aluminum Electrolytic Capacitors
Package:
Description:
CAP ALUM 22UF 20% 25V AXIAL TH
Shipping
30D226M025BA2T Information
Manufacturer:
Vishay Sprague
Package/Case:
Series:
30D
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage - Rated:
25 V
ESR (Equivalent Series Resistance):
13.27Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.:
2000 Hrs @ 105°C
Operating Temperature:
-40°C ~ 105°C
Polarization:
Polar
Ratings:
Applications:
General Purpose
Ripple Current @ Low Frequency:
67 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency:
93.8 mA @ 100 kHz
Impedance:
Lead Spacing:
Size / Dimension:
0.248" Dia x 0.512" L (6.30mm x 13.00mm)