2964319.pdf
Unit Price:$0
Ext Price:$0



| Image | ![]() |
| Part Number | 2964319 |
| Manufacturer | Phoenix Contact |
| Series | INTERFACE |
| Packaging | Bulk |
| Product Status | Active |
| Process Side Connection | Terminal Blocks - Screw Connection |
| Control Side Connection | Terminal Blocks - Screw Connection |
| Control Side Cable Retainer | - |
| Positions / Poles | - |
| Features | - |
| Voltage - Rated | - |
| Current Rating (Per Contact) | - |
| Operating Temperature | -20°C ~ 50°C |
| Length | 0.244" (6.20mm) |
| Width | 3.150" (80.00mm) |
| Wire Gauge | 12-24 AWG |
The following parts include "2964319" in Silicon Labs 2964319.
The following parts are popular search parts in Test and Measurement.