E-T-A 2-6400-IG1-P10-A3-SI-15A
Part No.:
2-6400-IG1-P10-A3-SI-15A
Manufacturer:
E-T-A
Category:
Circuit Breakers
Package:
Description:
CIRC BRKR THRM
Shipping
2-6400-IG1-P10-A3-SI-15A Information
Manufacturer:
E-T-A
Series:
2-6400
Packaging:
Bulk
Product Status:
Active
Mounting Type:
Panel Mount
Breaker Type:
Thermal
Current Rating (Amps):
15A
Voltage Rating - AC:
250 V
Voltage Rating - DC:
28 V