Delevan 2510R-76H
Part No.:
2510R-76H
Manufacturer:
Delevan
Category:
Fixed Inductors
Package:
2-SMD
Description:
FIXED IND 150UH 49MA 19 OHM SMD
Shipping
2510R-76H Information
Manufacturer:
Delevan
Series:
2510R
Package/Case:
2-SMD
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Product Status:
Active
Type:
Material - Core:
Ferrite
Inductance:
150 µH
Tolerance:
±3%
Current Rating (Amps):
49 mA
Current - Saturation (Isat):
Shielding:
Unshielded
DC Resistance (DCR):
19Ohm Max
Q @ Freq:
15 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant:
7.6MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
790 kHz
Features:
Mounting Type:
Surface Mount
Supplier Device Package:
Size / Dimension:
0.255" L x 0.105" W (6.48mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.110" (2.79mm)