Delevan 2510R-68G
Part No.:
2510R-68G
Description:
FIXED IND 68UH 58MA 13.8 OHM SMD
Shipping
2510R-68G Information
Material - Core:
Iron
Inductance:
68 µH
Tolerance:
±2%
Current Rating (Amps):
58 mA
DC Resistance (DCR):
13.8Ohm Max
Q @ Freq:
25 @ 2.5MHz
Frequency - Self Resonant:
10MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
2.5 MHz
Size / Dimension:
0.255" L x 0.105" W (6.48mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.110" (2.79mm)