Delevan 2510R-32G
Part No.:
2510R-32G
Description:
FIXED IND 2.2UH 250MA 760MOHM SM
Shipping
2510R-32G Information
Material - Core:
Iron
Inductance:
2.2 µH
Tolerance:
±2%
Current Rating (Amps):
250 mA
DC Resistance (DCR):
760mOhm Max
Q @ Freq:
30 @ 7.9MHz
Frequency - Self Resonant:
120MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
7.9 MHz
Size / Dimension:
0.255" L x 0.105" W (6.48mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.110" (2.79mm)