Delevan 2510R-10G
Part No.:
2510R-10G
Description:
FIXED IND 270NH 510MA 400MOHM SM
Shipping
2510R-10G Information
Material - Core:
Phenolic
Inductance:
270 nH
Tolerance:
±2%
Current Rating (Amps):
510 mA
DC Resistance (DCR):
400mOhm Max
Q @ Freq:
25 @ 25MHz
Frequency - Self Resonant:
440MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test:
25 MHz
Size / Dimension:
0.255" L x 0.105" W (6.48mm x 2.67mm)
Height - Seated (Max):
0.110" (2.79mm)