Delevan 2500R-74J
Part No.:
2500R-74J
Description:
FIXED IND 9.1MH 49MA 68 OHM TH
Shipping
2500R-74J Information
Inductance:
9.1 mH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
49 mA
DC Resistance (DCR):
68Ohm Max
Q @ Freq:
80 @ 250kHz
Frequency - Self Resonant:
1MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
250 kHz
Size / Dimension:
0.240" Dia x 0.740" L (6.10mm x 18.80mm)