Delevan 2500R-72J
Part No.:
2500R-72J
Description:
FIXED IND 8.2MH 51MA 65 OHM TH
Shipping
2500R-72J Information
Inductance:
8.2 mH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
51 mA
DC Resistance (DCR):
65Ohm Max
Q @ Freq:
80 @ 250kHz
Frequency - Self Resonant:
1.05MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
250 kHz
Size / Dimension:
0.240" Dia x 0.740" L (6.10mm x 18.80mm)