Delevan 2500R-70J
Part No.:
2500R-70J
Description:
FIXED IND 7.5MH 52MA 62 OHM TH
Shipping
2500R-70J Information
Inductance:
7.5 mH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
52 mA
DC Resistance (DCR):
62Ohm Max
Q @ Freq:
80 @ 250kHz
Frequency - Self Resonant:
1.1MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
250 kHz
Size / Dimension:
0.240" Dia x 0.740" L (6.10mm x 18.80mm)