Delevan 2500R-68J
Part No.:
2500R-68J
Description:
FIXED IND 6.8MH 54MA 59 OHM TH
Shipping
2500R-68J Information
Inductance:
6.8 mH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
54 mA
DC Resistance (DCR):
59Ohm Max
Q @ Freq:
80 @ 250kHz
Frequency - Self Resonant:
1.15MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
250 kHz
Size / Dimension:
0.240" Dia x 0.740" L (6.10mm x 18.80mm)