Delevan 2500R-62J
Part No.:
2500R-62J
Description:
FIXED IND 5MH 58MA 50 OHM TH
Shipping
2500R-62J Information
Inductance:
5 mH
Tolerance:
±5%
Current Rating (Amps):
58 mA
DC Resistance (DCR):
50Ohm Max
Q @ Freq:
80 @ 250kHz
Frequency - Self Resonant:
1.3MHz
Ratings:
Operating Temperature:
-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:
250 kHz
Size / Dimension:
0.240" Dia x 0.740" L (6.10mm x 18.80mm)